- Videonovērošana
- Apsardzes signalizācija
- Kontroles sistēmas
- Sarunu sistēmas
- Ugunsdzēsības sistēmas
- Audio un Video domofoni
- Automātika vārtiem un barjeras
- Tīkla iekārtas
- Apskaņošanas sistēmas
- Kommutācijas un Serveru skapji, piederumi
- Instrumenti
- Kabeļi,aizsegi,caurules un piederumi
- Barošanas bloki,transformatori un akumulātori
- HDMI
- Piekabju un kemperu piederumi
- Elektromontāža
- Saules enerģija
- Vēja enerģija
- Kontakti
Sistēmas shēmas atvieglo kopēju daudzu eju uzturēšanu un lietotāju identificēšanu, izmantojot daudzus identifikatorus, citu drošības sistēmu (piemēram, CCTV un SSWIN) integrāciju. Shēma ietver vairākus pamatelementus, kas veicina jebkuras piekļuves kontroles sistēmas izveidi.
Galvenais elements, ar kuru mēs varam integrēt šo piekļuves kontroles sistēmu, ir kontrolieris. Tās galvenais uzdevums ir saglabāt datus par lietotāju kodiem, iespēju tos pievienot, dzēst vai mainīt, uzturēt un pārvaldīt papildu moduļus (lasītājus, papildu atmiņu, sakaru moduļus) un saziņu ar citām iekārtām (datoru, printeri utt.). Svarīgs elements ir spēja reģistrēt notikumus un to secīga analīze. Kontrolieri parasti ir aprīkoti ar sakaru moduļiem, signalizācijas un vadības ieejām / izejām. Kontroliera programmēšana tiek veikta, izmantojot īpašu programmatūru.
Ievades sistēmām (gan iebūvētām, gan neatkarīgām) ir opcija, kas saistīta ar vairākiem trauksmes un viltojuma stāvokļiem, kas var parādīties iekārtas darbības laikā. Sistēmai ir ieeja, kas signalizē par durvju atvēršanu vai aizvēršanu. Atkarībā no signāla mēs varam iegūt informāciju par:
* durvju piespiešana (valkājama ieeja) - durvju atvēršana, nenorādot pareizo kodu,
* durvju aizkavēšanās (durvis ir atvērtas) - šo stāvokli novēro, kad pēc durvju atvēršanas sistēmā tās netiek aizvērtas pēc sistēmā norādītā laika.
Pēc viena no iepriekšminētajiem stāvokļiem fiksēšanas sistēma nosūta signālu uz vienu no trauksmes izejām. Dažām sistēmām ir papildu ieejas (piemēram, PIR tipa sensoriem), un tās izmanto trauksmes stāvokļa signalizēšanai. Kontrolieri ir aprīkoti ar nolasīšanas pieslēgvietām, lai atvieglotu daudzu veidu identifikācijas iekārtu savienošanu, piem. tuvuma karšu lasītāji, tastatūras, biometriskie lasītāji. Uzlabotās sistēmās ir daudz dažādu identifikācijas formātu (WIEGAND, MOTOROLA, PROTECH utt.).
Vēl viens būtisks elements, kas integrē visu sistēmu, ir programmatūra. Ar tās palīdzību mēs spējam salocīt un tālāk pārvaldīt visu sistēmu. Viņu galvenajos uzdevumos jāiekļauj datu bāzu (lietotāji, caurlaides, laika tarifi, piekļuves grupas) izveidošana un turpmāka uzturēšana. Turklāt ražotāji piegādā tos moduļiem darba laika tarifu noteikšanai, atskaites funkcijai, papildu iespējām, kas saistītas ar ārējo iekārtu (piemēram, apgaismojuma) apkopi.
Visa shēma ir savienota ar tā saukto. sakaru moduļi, kas garantē piekļuves kontroles sistēmas atsevišķu elementu pareizu darbību, izmantojot dažādas pārraides metodes. Pašlaik visizplatītākais formāts ir RS485 vai RS232. Komunikācija caur LAN / WAN kļūst arvien nozīmīgāka. Lielākā daļa kontrolieru tirgū ir standartaprīkojumā ar sakaru sistēmām, taču ražotāji piedāvā arī papildu moduļus, lai paplašinātu pārraides iespējas.
Nākamais elements ir sistēmas, kas nodrošina lietotāja identifikāciju. Starp tām mēs varam izdalīt vairākas pamatmetodes:
* Proximity kartes
Aprīkots ar elektronisku sistēmu un pielodētu antenu. Viņiem ir individuāls ražotājs ieprogrammēts kods, kas satur objekta datus vai lietotāja numuru. Kartes identifikācijas metodes pamatā ir šāds princips. Lasītājs sūta pastāvīgu signālu, kas sistēmā rada signālu (pasīvai kartei) vai elektroniskās karšu sistēmas uztver (aktīvai kartei). Pasīvas kartes gadījumā spirālē sindicētā strāva baro iekšējo sistēmu, kas attiecīgi nosūta kartes kodu lasītājam. Aktīvā karte pašas enerģijas padeves dēļ patstāvīgi nosūta kartes kodu. Impulsu saņem, apstrādā lasītājs un nosūta komandas kontrolierim. Aktīvajām kartēm ir savs barošanas avots (iekšējā baterija), kas lasītājam nodrošina stabilu atgriešanās signālu. Tie ir lieliski piemēroti objektiem ar lielu cilvēku plūsmu vai vietās, kur nepieciešams liels attālums karšu lasīšanai (no dažiem centimetriem līdz pat 2 m). Pasīvajām kartēm trūkst iekšējās enerģijas. Ņemot vērā iespēju izmantot no lasītāja izstaroto lauka enerģiju, tos raksturo neliels darbības rādiuss (līdz vairākiem centimetriem). Tie ir lieliski piemēroti objektiem ar nelielu cilvēku satiksmi. Abi veidi ir izgatavoti kartes veidā (līdzīgi bankas kartei) vai dažāda veida atslēgu piekariņi, pulksteņi utt. Aktīvās kartes pastāv arī automašīnu moduļu veidā, kas darbojas vairāk nekā 1 metra attālumā. Tuvuma karšu liela pozitīva īpašība ir to augstā noturība un zema jutība pret bojājumiem un traucējumiem.
* Magnētiskās kartes
Izgatavoti tipiskas bankas kartes veidā, un tiem ir magnētiskā josla ar vairākiem ierakstiem ierakstīšanai. Lasīšana notiek pēc kartes ievietošanas lasītāja slotā. Šāda veida risinājumu pozitīvā iezīme ir to zemās izmaksas. To negatīvā īpašība ir īsā dzīvotspēja un lielā elastība mehāniskiem bojājumiem, noņemšanai un vienkāršai kopēšanai.
* Kartes ar svītrkodu
Viņiem ir individuāls, rakstīts svītrains kods. Lasīšana notiek, tuvojoties lasītājam. Metode ir ātra un pārliecināta. Maza popularitāte.
* Ar pieskares atmiņu
Visbiežāk tie pastāv apļu formā (piemēram, "DALLAS" tips), kas satur ražotāja ieprogrammētu kodu. Datu pārsūtīšana notiek pēc tam, kad aplis ir noliecies pret lasītāja ligzdu. Liela izturība, garantēts unikāls kods, darbības precizitāte ir šāda risinājuma pozitīvās iezīmes.
* Tastatūra
Informācijas tiešas ievadīšanas metode, izmantojot tastatūru, pieder pie vecākās, taču joprojām populārās identifikācijas metodes. Vienkāršai piekļuves kontrolei varat izmantot tastatūru ar kodētu atslēgu, kuras atmiņā ir lietotāja kodi. Ievadot atbilstošo kodu, tiek iegūts signāls, ka elektriskā atslēga tiek nosūtīta uz vienu no izejām. Atkarībā no ražotāja tie var iegaumēt no vairākiem līdz vairākiem desmitiem atsevišķu kodu un apkalpot līdz vairākām signalizācijas izejām. Sistēmas shēmām tastatūra ir iekārta lietotāja koda ievadīšanai, kas tiek tālāk apstrādāta komandu kontrollerī. Tastatūru bieži izmanto sistēmas programmēšanai. Daži ražotāji izmanto nejaušu skaitļu mirgošanu zem taustiņiem un papildu slēģi, kas kavē sānu novērošanu, lai aizsargātu pret kodu nevēlamām personām. Risinājums ir lēts un ērts (viena tastatūra vairākām personām), taču nav ļoti praktisks biežai lietošanai (ilgs laiks, lai lietotājs ievadītu kodu).
* Biometriskās metodes
Iekārtās ar augstu drošības līmeni arvien vairāk tiek izmantotas sistēmas, kuru pamatā ir biometriskie lasītāji. Visbiežāk izmantotie ir:
o Pirkstu nospiedumu lasītāji, kas nav balstīti uz atsevišķu papilāru līniju skenēšanas (izmantojot CCD elementu) un turpmāku apstrādi, salīdzinot iekšējo glabāto paraugu vai paraugu, kas glabājas ex. magnētiskie nesēji. Lasīšanas laiks līdz 1 sekundei.
o Plaukstas kontūras atpazīšana, CCD kamera skenē plaukstas 3D attēlu. Turklāt sistēma salīdzina uzņemto attēlu ar, piemēram, paraugu no iekšējās atmiņas vai ārējās atmiņas. no magnētiskās kartes. Lasīšanas laiks līdz 1 sekundei.
o acs tīklenes pārbaude, raksturīgā asinsvadu modeļa noteikšana. Risinājums ir gandrīz nekļūdīgs. Negatīvie ir nepieciešamība novietot aci lasītāja tiešā tuvumā.
o varavīksnenes pārbaude, viena no modernākajām metodēm, kas saistīta ar unikālo varavīksnenes attēlu. To raksturo augsta uzticamība un spēja skenēt no vairāku desmitu centimetru attāluma. Ļoti ātrs identifikācijas laiks ir mazāks par 1 sekundi.
o Runas identificēšana - sistēma, kas analizē lietotāja pateikto paroli. Individuālais balss spektrs nodrošina augstu uzticamību un unikalitāti.